Я думаю, на шляху кожного Майстра Підземель (DM) рано чи пізно виникає момент, коли хочеться поділитися своїми ідеями зі світом, а не просто з локальним коммюніті.

У кожного з нас є своє хоумбрю / написана власноруч пригода, яку ми кілька разів проводили друзям і вважаємо найкращою у світі.

Постає питання, як оформити свої хаотичні замітки так, щоб інший майстер зміг провести по ним свою гру, де взяти арт для ілюстрацій, як розкрутити результат, щоб його купляли люди і ще багато-багато інших.

На більшу частину з них я постараюсь відповісти у цій статті. Отже, заваріть собі філіжанку кави, і почнемо.

Частина перша: Навіщо публікуватись?

У декого з вас можуть бути сумніви щодо того, чи варто ділитись своєю пригодою зі світом: а ну як я викладу її, а її розкритикують, чи, що гірше – просто не помітять?

Я скажу так: 80% контенту на ДМсГілд середньої або нижче якості. Знаючи таланти наших майстрів, я не бачу складностей у тому щоб виділитись на цьому фоні.

Плюси від публікації можна перераховувати довго, я наведу кілька з них:

 • Відчуття, коли ти натиснув кнопку і опублікував пригоду, над якою працював кілька місяців – круто.
 • Отримувати відгуки від майстрів з усього світу з історіями про те, як вони проводили твою пригоду – круто.
 • Читати рецензії на свої пригоди – круто.
 • Працювати з іншими авторами – дуже круто.
 • Заробляти гроші на своєму таланті і купляти за нього книжки – безцінно.

Частина друга: Що таке DMsGuild? Які є варіанти публікації крім неї і чим вони відрізняються?

ДМсГілд – це сайт, створений Візардами для того щоб розвивати ДнД коммюніті. На ньому дозволено використовувати абсолютно всі опубліковані матеріали в рамках дозволених сетингів, список яких є тут.

В чому тоді пастка, спитаєте ви? ДМсГілд бере 50% комісії за ваш матеріал. Так, це багато, але і творча свобода яку ви маєте – величезна. Ви можете, будучи в повному праві, вставити в свою пригоду Ельмінстера і Дріззта як NPC, використати статблок чи мапу з офіційних книг. Крім того, на ДМсГілд є аудиторія, яка активно купує контент. Тому кращого місця для новачкового автора, який прагне зробити собі ім’я складно і уявити.

Із альтернатив я можу назвати магазин DriveThruRPG, який бере 30% комісії, але і набагато вимогливіший до контенту – ви маєте публікуватись під ліцензією OGL.

Окрім того, використовуючи OGL, ви можете продавати свої твори на власному веб-сайті чи на інших платформах, таких як Kickstarter. Але це не працюватиме, якщо у вас немає імені і вас не знають.

Частина третя: Де я можу цьому навчитись?

На щастя, є чудові курси де цьому вчать, засновані Ashley Warren – успішною авторкою з Гільдії і одній з авторів що працювали над кампанією Rime of the Frostmaiden.

Тут вам структуровано розкажуть, що і як треба зробити для публікації, запросять до свого діскорду з іншими авторами і навіть дадуть стартовий буст у вигляді бандлу школи на ДМсГілд, який допоможе вам з продажами на старті.

Сайт Школи

Частина четверта: Вимоги ДМсГілд

Їх не так багато – крім уже зазначеного обмеження на сетинги, у вас на обкладинці має бути логотип Гільдії і десь в тексті (зазвичай, на першій або останній сторінці) має бути присутнім копірайт.

Його можна знайти тут.

І невелике нагадування, яке не буває зайвим – завжди пересвідчуйтесь, що ви маєте права на усе, що використовуєте в своїй пригоді!

Частина п’ята: Підготовка і форматування пригоди

Пригода має бути відформатована так, щоб її міг вільно читати (і водити за нею!) інший майстер. В тому числі і прямо під час ігрової сесії, якщо знадобиться.

Не забудьте і про плейтест – як у форматі ви з різними групами, так і у форматі інший майстер за вашими нотатками.

Іншим важливим етапом є вичитка – перед публікацією дайте почитати свою пригоду іншій людині. Ви здивуєтесь скільки помилок вона знайде :)

Загальні поради:

 • Збирайте відгуки від майстрів які плейтестять пригоду і від ваших гравців. Відгуки майстрів дозволять покращити викладення інформації і загальну структуру, а відгуки від гравців – виявити слабкі місця.
 • Читайте офіційні пригоди і звертайте увагу на те як Візарди структурують інформацію (розбиття на глави, зноски, апендикси, і т.д.)
 • Коли освоїте форматування Візардів, можете починати думати як його покращити і над розвитком вашого власного стилю.

Корисний темплейт для старту.

Частина шоста: Мапи

Тут все просто. Якщо ви гуру Inkarnate / Dungeondraft / іншого картографічного софту, мені не потрібно вам нічого розповідати :)

Якщо ж гарну мапу хочеться, а скілів немає – на щастя, є вихід.

Ці мапи Dyson Dodecahedron відкриті для комерційного використання: тиць.

Просто не забудьте вказати його ім’я в тексті вашої пригоди і все буде добре.

Частина сьома: Арт

Якщо у вас немає знайомого художника чи скілів малювання, є кілька варіантів з артом:

 • Ви можете купити стоковий арт на сайтах типу Adobe Stock
 • Ви можете використати безплатний стоковий арт (але перевіряйте ліцензію!) з таких сайтів як https://pixabay.com/ і https://www.pexels.com/
 • Взяти арт з безплатних паків на ДМсГілд. Рекомендую скачати і продивитися їх усі – їх корисність важко переоцінити.

Раджу приділити особливу увагу вибору обкладинки – як і в багатьох сферах, “обкладинка продає”, тому мати яскраву обкладинку що передає суть вашої пригоди дуже важливо для успіху!

Частина восьма: Оформлення ПДФ

Тут є кілька інструментів. Досвідчені автори користуються Affinity Publisher, та я б для початку порадив GMBinder.

З переваг:

 • по ньому є багато гайдів, проста верстка html / css
 • можна знайти готові приклади коду інших авторів якщо десь застряг
 • готові теми які зроблять вашу пдф візуально схожою на продукт Візардів з мінімальними зусиллями з вашого боку

Чудовий темплейт для старту.

Частина дев’ята: Маркетинг

Якщо володієте англійською, раджу прочитати цей гайд.

Загальна порада: раджу обрати для себе 2-3 соцмережі де ви будете активно піарити свій продукт. Інструментів існує багато, в тому числі ті що дає вам Гільдія (безкоштовні копії/ бандли / знижки). Корисно спілкуватись з іншими авторами в діскорді – можуть допомогти з різними питаннями, порев’ювити за безкоштовну копію і багато чого іще.

Загалом, раджу робити так:

 • один пост десь за тиждень до запуску продукту
 • один після релізу
 • після цього періодичні пости раз на місяць у перші три місяці після виходу, можна зі знижками щоб заохочувати людей купляти ваш продукт

Обов’язково робіть пост коли досягаєте Металічних Ранків (Мідь, Срібло, Електрум і т.д.) – зазвичай такий успіх викликає резонанс і вас купляє ще більше людей.

І ще трохи по інструментам Гільдії:

 • Site-Wide Sales Settings – завжди обирайте цю галочку в налаштуваннях. Таким чином, ваша пригода буде світитись в тематичних розпродажах Гільдії, і вам капатимуть продажі – нехай і за трохи заниженою ціною.
 • Complimentary Copy – це може вам знадобитись, якщо ви домовитесь з кимось про рецензію: вводите емейл людини, і вона отримує можливість забрати вашу пригоду безплатно.
 • Bundles – коли у вас з’явиться достатньо публікацій, ви можете почати об’єднувати їх в бандли – як тематичні, так і просто за вашим авторством. Це дасть людям можливість купувати кілька ваших продуктів зі знижкою, а вам – сильно допоможе з продажами. Ви також можете домовитись з іншими авторами про створення тематичної збірки – принцип буде той самий.
 • Special Discounts – коли робите рекламні пости і додаєте до них знижку, це заохочує людей перейти за посиланням і купити вашу пригоду. Термін дії знижки можна налаштувати, зазвичай пари тижнів достатньо.

Підсумок

Я не знаю чи зможете ви зробити написання контенту для рольових ігор своєю кар’єрою, чи ви просто опублікуєте одну улюблену пригоду – досвід, на мою думку, в будь-якому випадку того вартий.

Ваша пригода розійдеться світом і в неї будуть грати інші люди ще довго-довго після того як ви її напишете – чим не чудова мотивація це зробити?

Автор статті: Євген Мокеєв

Пригоди автора

Post Author
%d такие блоггеры, как: